Bialscy policjanci wzięli udział w obchodach „Gminnego Dnia Dziecka”, który odbył się w miejscowości Wilczyn. Najmłodsi uczestnicy festynu mieli okazję pierwszy raz usiąść za kierownicą policyjnego auta czy przymierzyć elementy umundurowania. Spotkanie pozwoliło też przybliżyć dzieciom zawód policjanta.

W niedzielne popołudnie policjanci bialskiej komendy spotkali się z mieszkańcami gminy Biała Podlaska. Okazją ku temu były obchody “Gminnego Dnia Dziecka”. Podczas festynu zorganizowanego w parku w miejscowości Wilczyn zarówno na dzieci jak i ich opiekunów czekało wiele atrakcji. Maluchy i Ci „trochę starsi” chętnie zaglądali na nasze stoisko czy obejrzeć sprzęt policyjny i przymierzyć elementy umundurowania.

Wiele emocji wzbudziło również użycie w aucie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Każde dziecko chciało usiąść za kierownicą radiowozu, a także porozmawiać z policjantami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się również, czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba.

Podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, policjanci nie zapominają o prewencji i profilaktyce. Dlatego i tym razem, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa. Wizyta minęła w atmosferze dobrej zabawy, a radosny uśmiech nie znikał z twarzy maluchów. Pozwoliła także przybliżyć dzieciom zawód policjanta.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska