Bialscy policjanci wzięli udział w Dniach Otwartych zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Na przygotowanym przez nas stoisku można było obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez mundurowych oraz uzyskać kompleksowe informacje dotyczące doboru do służby w Policji. Dzisiaj zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w PUP w Międzyrzecu Podlaskim.

Do piątku trwają Dni Otwarte w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej. Komenda Miejska z przyjemnością odpowiedziała na zaproszenie organizatorów przygotowując tam swoje stoisko. Uczniowie szkół średnich z terenu powiatu oraz osoby poszukujące pracy, które odwiedziły PUP w Białej Podlaskiej miały możliwość bezpośredniego uzyskania szczegółowych informacji dotyczących służby w Policji. Funkcjonariusze przybliżyli osobom zainteresowanym zawód policjanta, a także szczegóły postępowania kwalifikacyjnego.

Na odwiedzających nas czekała dodatkowa atrakcja, spotkanie z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusz przybliżył specyfikę swojej pracy. Opowiedział też o ciekawych przypadkach z jakimi spotkał się podczas służby. Na spotkanie funkcjonariusz zabrał ze sobą walizkę z „policyjnymi akcesoriami”, z których korzysta się przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych. Technik przedstawił również niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych.

Poza stoiskiem policjanci spotykali się z osobami zainteresowanymi na dodatkowych wykładach, gdzie uczestnicy również mieli możliwość bezpośredniego uzyskania szczegółowych informacji dotyczących służby w Policji. Funkcjonariusze przedstawili zasady  rekrutacji do służby i jej poszczególne etapy. Prezentowali również film dotyczący szczegółowego przebiegu testu sprawności fizycznej.

Odwiedzający policyjne stoisko mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o służbie. Dowiedzieli się jakim wymaganiom należy sprostać, aby w przyszłości zasilić szeregi Policji. Uzyskali informacje o niezbędnym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska