Najbliższe 1,5 roku spędzi w zakładzie karnym 33-letni mieszkaniec Leśnej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został, w związku z kradzieżą głośnika, do której doszło w jednym z bialskich marketów.

W minioną środę (21 listopada) bialscy policjanci wezwani zostali na interwencję w związku z kradzieżą do jakiej doszło na terenie jednego z bialskich marketów.

Na miejscu, wykonując czynności ze sprawcami zdarzenia, otrzymali kolejne zgłoszenie o popełnionym tam wykroczeniu. Tym razem pracownik ochrony ujął mężczyznę, którego podejrzewał o kradzież głośnika.

– Policjanci ustalili personalia amatora cudzego mienia. Okazało się, że jest to 33-letni mieszkaniec Leśnej Podlaskiej. Szybko ustalili także, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska.

33-latek dobrze znany jest funkcjonariuszom janowskiego komisariatu, którzy go poszukiwali. Pod koniec października odpowiadał za kradzież z włamaniem do niezamieszkałego budynku mieszkalno-usługowego oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem do szafy jednego z budynków Zespołu Klasztornego w Leśnej Podlaskiej.

Teraz odpowiadał będzie dodatkowo za popełnione wykroczenie. O dalszym losie 33-latka zadecyduje sąd.