Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie poszkodowanemu pomocy odpowie 19-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. W sobotni wieczór mężczyzna kierując audi potrącił pieszego, który w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Sprawca razem z pasażerką zbiegł z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 20:00 w miejscowości Ludwinów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że 36-letni pokrzywdzony, który najprawdopodobniej leżał na jezdni został przejechany przez kierującego samochodem. Niestety kierowca nie zatrzymał się by udzielić pomocy pieszemu. Pomimo reanimacji 36-latek zmarł.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania kierującego samochodem. Tego samego wieczoru ustalili że w zdarzeniu uczestniczył pojazd marki audi a4. Mundurowi odnaleźli uszkodzone auto.  Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że podrożała nim para 19-latków. Obydwoje byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. Osoby te zatrzymane zostały do wyjaśnienia.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci janowskiego komisariatu potwierdzili, że w chwili zdarzenia pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec młodzieńca środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Odpowiadał będzie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym  oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszała też 19-letnia mieszkanka gminy Łosice, która odpowiadać będzie za nieudzielenie pomocy. W jej przypadku Prokurator zastosował dozór. O dalszym losie nastolatków zdecyduje Sąd.