Na drodze krajowej nr 2, kierujący samochodem marki Volkswagen, potrącił jadącego utwardzonym poboczem rowerzystę. Cyklista trafił do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym 21-letni kierowca osobówki stracił uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło dzisiaj(28 lipca), około godziny 6.30, na drodze krajowej K-2, w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 21-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski, najechał na jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Do zdarzenia doszło na utwardzonym poboczu. Choć początkowo kierowca osobówki przedstawił inny przebieg zdarzenia, twierdząc, że to kierowca jednośladu nagle wtargnął na jezdnię, policjanci pracujący na miejscu zauważyli nieścisłości dotyczące jego relacji. Ustalili też rzeczywisty przebieg zdarzenia. 21-latek przyznał wówczas, że najechał na mężczyznę, gdyż zagapił się bądź przysnął.

Rowerem kierował 71-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na szczęście nie okazały się one groźne, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 21-letni kierowca volkswagena stracił uprawnienia do kierowania. Zostanie skierowany także przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.