W jednym z technicznych pomieszczeń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej doszło do pożaru. Konieczna była ewakuacja 26 osób z oddziału zakaźnego. Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej.

Wczoraj(25 lipca) po południu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej wybuchł pożar. Zgłoszono zadymienie oraz ogień na oddziale zakaźnym. Po przybyciu strażaków okazało się, że pali się w piwnicy w pobliżu pomieszczenia wymiennikowni, a w pozostałych dwóch budynkach połączonych wspólnie kanałem technicznym występuje zadymienie. Przed przybyciem pierwszych zastępów straży został wyłączony prąd, personel szpitala ewakuował 26 osób z oddziału zakaźnego na oddział onkologii.

Po lokalizacji źródła ognia (kanał techniczny pomiędzy budynkami) i ugaszeniu pożaru za pomocą dwóch prądów wody, przystąpiono do oddymienia kompleksu budynków. Dokonano koniecznych prac rozbiórkowych, budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz miernikami wielogazowymi – nie stwierdzono zagrożenia. W działaniach uczestniczyło 9 zastępów w tym 6 PSP i 3 OSP.