Bialscy kryminalni zatrzymali 25-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. Podczas zatrzymania posiadał przy sobie mefedron, który wystarczyłby do sporządzenia niemal 3300 tys. porcji dealerskich. Odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Policjanci Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy uzyskali informacje z których wynikało, że 25-letni mieszkaniec miasta może posiadać znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Białej Podlaskiej podczas podróży taksówką, funkcjonariusze rozpozali go bowiem w przejeżdzającym aucie. W trakcie interwencji mężczyzna próbował uniknąć odpowiedzialności i wyrzucić posiadane woreczki z zawartością krystalicznej substancji.
Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to mefedron. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia niemal 3300 porcji dealerskich tych narkotyków. Nielegalna substancja została zabezpieczona, natomiast 25-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.
Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Wobec mężczyzny bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

tekst: nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla










Bądź pierwszym który zostawi komentarz.