W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” bialscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej numer 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia. Funkcjonariusze przybliżali pierwszo i drugoklasistom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Była też część praktyczna podczas której dzieci pod opieką opiekunów i mundurowych uczyły się korzystania z przejścia dla pieszych.

Od początku roku szkolnego policjanci regularnie spotykają się z uczniami bialskich szkół podczas pogadanek dotyczących bezpieczeństwa. Policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z bialskiej komendy odwiedzili Szkołę Podstawową numer 2 im.. Bohaterskich Lotników Podlasia. W spotkaniu z mundurowymi uczestniczyli uczniowie klas 1-2. Wszystko odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Na początku odbyła się cześć teoretyczna. W trakcie pogadanki mundurowi przypomnieli zasady poruszania się po drogach, a także bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Nie zabrakło też informacji na temat znaków drogowych dotyczących pieszych jak też elementów odblaskowych i ich wpływu na bezpieczeństwo. Funkcjonariusze przypomnieli też w jaki sposób prawidłowo korzystać z chodnika i jak zachować się gdy go nie ma. Mundurowi przedstawiali obowiązujące przepisy w przystępny dla najmłodszych sposób.

Przyszedł również czas na część praktyczną, która wzbudziła wśród dzieci wiele emocji. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy i opiekunów dzieci mogły wykorzystać posiadane wiadomości w praktyce. Na wyznaczonym przejściu dla pieszych w rejonie szkoły uczyły się jak bezpiecznie z niego korzystać.

Nie była to jedyna atrakcja przygotowana tego dnia dla najmłodszych. Dodatkowo czekała na nich maskotka z PSP Mrówka z Białej Podlaskiej, a także kamizelki odblaskowe, zawieszki oraz słodycze ufundowane dla każdego z uczniów przez tą firmę. Uśmiech przez cały czas gościł na twarzach uczniów, a spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.