Kolejny już raz stojące przed budynkiem bialskiej komendy niebieskie serce zapełniło się po brzegi nakrętkami. Tym razem policjanci i pracownicy włączyli się w akcję prowadzoną przez Szkołę Podstawową numer 9. Nakrętki trafiły już do Ani- mieszkanki naszego powiatu, która wymaga stałej rehabilitacji po wypadku drogowym.

Od połowy ubiegłego roku przed budynkiem bialskiej komendy stanęło duże metalowe serce służące do zbierania plastykowych nakrętek. W działania zainicjowane przez kierownictwo bialskiej komendy, jak też księdza kapelana, aktywnie włączyli się policjanci i pracownicy bialskiej komendy. Już kilkukrotnie przekazano nakrętki na rzecz potrzebujących, gdzie uzyskane z ich sprzedaży środki zostały wykorzystane na zakup sprzętu niezbędnego w rehabilitacji czy też samą rehabilitację.

Niebieskie serce zapełniło się po raz kolejny. Tym razem policjanci włączyli się w działania organizowane przez Szkołę Podstawową numer 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej, która prowadzi akcję zbierania nakrętek dla 23-letniej Ani.

Dziewczyna w 2019 roku uległa wypadkowi drogowemu. Skutki tego zdarzenia były bardzo poważne. U Ani stwierdzono rozlany udar mózgu, niedowład czterokończynowy, liczne złamania. Lekarze musieli wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu jedyną nadzieją na lepszą przyszłość stała się intensywna i wymagająca rehabilitacja.

Worki pełne nakrętek trafiły już do rodziców Ani. Dzięki otrzymanym w ten sposób środkom finansowym możliwa będzie niezbędna jej pomoc.