Ratownicy ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy dla uczniów szkoły podstawowej. Dzieci z zaangażowaniem słuchały ratowników. Zdobytą wiedzę wykorzystały w ćwiczeniach praktycznych, układając chorego w bezpiecznej pozycji czy wykonując reanimację na fantomie.

Ratownik Tomasz Oleszczuk oraz ratownik Damian Sacharczuk ze Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej przeprowadzili zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

Uczestnicy nauczyli się podstawowych zasad i wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia. Brali udział również w zajęciach praktycznych. Wykorzystały zdobytą wiedzę, układając chorego w bezpiecznej pozycji czy wykonując reanimację na fantomie.

Dzieci dowiedziały się także, jak należy zachować się w sytuacji ataku padaczki lub utraty przytomności chorego. Przypomniane zostały również numery alarmowe pogotowia ratunkowego.

źródło: Szkoła Podstawowa Nr 6 w Białej Podlaskiej