Bialscy dzielnicowi spotkali się z wychowankami Przedszkola Samorządowego nr 13. W trakcie pogadanki przybliżyli maluchom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, które chwilę później prezentowane były podczas praktycznej części spotkania. Był też czas by usiąść za kierownicą radiowozu i obejrzeć inne policyjne „gadżety”.

Wrzesień to czas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Policjanci przybliżają uczniom zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Przypominają  o tym jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów. Ostatnio dzielnicowi odwiedzili wychowanków Przedszkola Samorządowego numer 13 w Białej Podlaskiej.

W trakcie spotkania funkcjonariusze przedstawili dzieciom najważniejsze informacje związane z prawidłowym zachowaniem na drogach. Policjanci uczulali, aby zawsze korzystać z przejść dla pieszych omawiając dokładnie zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Apelowali by nigdy nie wbiegać na jezdnię ani nie wchodzić na nią zza pojazdu lub innej przeszkody. Podczas wizyty funkcjonariusze zachęcali też  do korzystania z elementów odblaskowych.

Po tym nadszedł czas na praktyczne ćwiczenie zdobytych przez maluchy umiejętności. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy i opiekunów na wyznaczonym przejściu dla pieszych każde dziecko uczyło się jak bezpiecznie z niego korzystać.

Podczas spotkania był też czas usiąść za kierownicą radiowozu i dowiedzieć się wiele o codziennej służbie policjantów.