Bialska biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych do licznego przybywania na wystawę ciekawych rzeźb Radosława Michalczuka.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę rzeźby Radosława Michalczuka, którą będzie można oglądać w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej od 13 marca do 5 kwietnia, a 15 marca o godzinie 17 będzie możliwość osobistej rozmowy z autorem rzeźb.

Rzeźby i płaskorzeźby Radosława Michalczuka, oprócz koni przedstawiają imponujących rozmiarów, wyrzeźbione z niesamowitą dbałością o szczegóły czaple, żaby. Jest tez wątek religijny w twórczości młodego artysty, spod jego dłuta wyszło mnóstwo figurek świętych.

Radosław Michalczuk pochodzi z okolic Leśnej Podlaskiej. Jest młodym, utalentowanego rzeźbiarzem. Swoją przygodę z rzeźbiarstwem zaczął pod wpływem ojca, który jest znanym w okolicach stolarzem nietuzinkowych mebli, głównie ogrodowych. Radosław jest artystą samoukiem, który inspiracje czerpie głównie z otaczającego świata, sam szlifuje swój warsztat, sam udoskonala technikę pracy i narzędzia.
Szczególnie ukochał sobie rzeźbienie koni, z którymi związany jest również zawodowo. Pracuje w stajniach położonego nieopodal Leśnej Podlaskiej Dworu Droblin.

Radosław kilkakrotnie brał udział w plenerach rzeźbiarskich. Na pierwszy plener został zaproszony przez profesjonalistów w 2015 roku do Woskowic Górnych koło Wrocławia, następny również w Woskowicach w 2016 roku skończył się sukcesem, ponieważ otrzymał tam drugą nagrodę za rzeźbę przedstawiająca czaplę. Sukces niesamowity, ponieważ był to plener międzynarodowy, w którym brali udział rzeźbiarze z Litwy, Łotwy, Ukrainy oraz Niemiec.