Za szereg kradzieży sklepowych odpowiedzą dwaj Białorusini w wieku 22 i 50 lat. Pod koniec sierpnia przyjechali do Białej Podlaskiej. W ciągu jednego dnia odwiedzili kilka sklepów. Skradzione zostały m.in. kosmetyki, chemia domowa oraz produkty spożywcze. Tego samego dnia opuścili Polskę.

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, że dwaj obywatele Białorusi w wieku 22 i 50 lat podejrzewani są o dokonanie szeregu kradzieży sklepowych. Do zdarzeń doszło pod koniec ubiegłego miesiąca na terenie miasta i nie były one zgłaszane mundurowym. Mężczyźni jednego dnia odwiedzili kilka sklepów. Skradzione zostały między innymi kosmetyki, chemia domowa oraz produkty spożywcze. Tego samego dnia opuścili Polskę.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 800 złotych.

Gdy mężczyźni wrócili do Polski zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Obydwaj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska