Za przywłaszczenie sprzętu do montażu instalacji światłowodu odpowie 21-latek. Mężczyzna otrzymał do użytkowania sprzęt, który służyć miał do realizacji zleceń. Jednak gdy został zobowiązany do jego zwrotu, nie uczynił tego. Mężczyzna został zatrzymany.

Bialscy policjanci wykonując czynności służbowe ustalili, że 21-letni mieszkaniec miasta podejrzewany jest o przywłaszczenie powierzonego mu sprzętu do instalacji światłowodu. W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym potwierdzili posiadane informacje.

Z relacji mężczyzny wynikało, że w lutym br. dał ogłoszenie o możliwości zarobku przy instalacji światłowodu. Wówczas odpowiedział na nie 21-latek, który przystał na zasady współpracy z firmą. Otrzymał do użytkowania sprzęt, który służyć miał do realizacji zleceń. Była tam m.in. spawarka światłowodowa, miernik optyczny, stripper do zarabiania światłowodów. Wartość sprzętu wyceniona została na kwotę około 15 tys. zł.

Z uwagi na pojawiające się problemy we współpracy w marcu 21-latek został zobowiązany do zwrócenia powierzonego sprzętu. Jednak nie uczynił tego, przekładając termin zwrotu.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu, zajmujący się sprawą, ustalili miejsca przebywania 21-latka. Został zatrzymany do wyjaśnienia na terenie Siedlec. Funkcjonariusze odzyskali też sprzęt, który wstawiony był w jednym z lombardów.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W trakcie rozmowy z zatrzymującymi go policjantami tłumaczył, że zamierzał wykupić zastawiony sprzęt.

Mężczyzna odpowie też za kradzież elektronarzędzi na szkodę członka swojej rodziny. Do tego zdarzenia doszło na początku maja br. a wartość strat wyniosła niemal tysiąc złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska