Radny Miasta Biała Podlaska, Wojciech Babicz, złożył interpelację do prezydenta miasta Michała Litwiniuka w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy ulicy Witoroskiej, w pobliżu sklepu Biedronka.
Niebezpieczne przejście i wypadek z 5 lutego
Jak podkreśla radny, mieszkańcy od dawna zwracali uwagę na zagrożenia związane z tym miejscem. Niestety, 5 lutego 2025 roku doszło tam do poważnego wypadku – kierowca potrącił kobietę przechodzącą przez pasy. Sytuacja ta potwierdziła obawy mieszkańców i skłoniła radnego do podjęcia działań.
Babicz wskazuje na kilka czynników, które wpływają na niebezpieczeństwo w tym miejscu. Są to m.in.:
- Ograniczona widoczność – ustawione barierki oraz bliskie położenie tunelu sprawiają, że zarówno kierowcy, jak i piesi mają utrudnione pole widzenia.
- Niefortunna lokalizacja wyjazdu z parkingu – obecne rozwiązanie urbanistyczne wzmaga ryzyko kolizji.
- Niewystarczające oświetlenie – szczególnie po zmroku kierowcy mają trudności z dostrzeżeniem pieszych, co zwiększa zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych.
Propozycje zmian
W swojej interpelacji radny Babicz wnosi o:
- Przesunięcie przejścia dla pieszych o około 50 metrów – wskazuje, że w rejonie adresu Witoroska 78 widoczność jest znacznie lepsza, co poprawiłoby bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców.
- Poprawę infrastruktury w rejonie przejścia – w tym modyfikację wyjazdu z parkingu przy Biedronce.
- Zainstalowanie dodatkowego oświetlenia i oznakowania – lepsza widoczność po zmroku mogłaby zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości.
Radny liczy na szybkie podjęcie działań przez prezydenta miasta oraz odpowiednie służby. Jak podkreśla, zmiany w tej lokalizacji mogą realnie wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców i zapobiec kolejnym tragediom.
Bądź pierwszym który zostawi komentarz.