Już po raz piąty odbył się Rajd Samochodowo-Motocyklowy „Nasza Historia” z okazji Święta Policji. Tym razem rocznica była wyjątkowa, gdyż w tym roku obchodzimy 100-lecie Policji.

Impreza zorganizowana została przez Klub Motocyklowy Grom przy współpracy ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej.

W zmaganiach uczestniczyć mogli wszyscy chętni kierowcy samochodów osobowych i motocykli. W tegorocznej edycji podziwiać można było auto Grupy Rekonstrukcyjnej „BIALSKA DROGÓWKA 1960 – 1990”.

Wydarzenie rozpoczęło się około godz. 10:00 na parkingu przed bialską komendą. Kwadrans później odbyła się „odprawa” w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, gdzie m.in. komandor rajdu przedstawił zasady regulaminowe oraz tajniki nawigacji rajdowej.

Pierwszy etap rajdu o długości 43 km zawierał 18 punktów turystyczno – historycznych zaznaczonych w karcie rajdowej. Zadanie  dla uczestników polegało na odnalezieniu zaznaczonego punktu i wpisaniu odpowiedzi do załączonej karty z pytaniami. Na mecie I etapu był czas na krótki odpoczynek. Po przerwie załogi wystartowały na trasę II etapu, zawierającego 12 obiektów. Długość tego etapu to 51 km.

Na mecie I i II etapu załogi odpowiadały na dodatkowe pytania dotyczące obiektów obejrzanych na trasie oraz na pytania historyczne. Do końcowej punktacji zaliczono wszystkie elementy rywalizacji.

Najlepsi uczestnicy uhonorowani zostali pucharami, w tym również pucharem ufundowanym przez Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Grzegorza Pietrusika. Wszyscy kierowcy, piloci i członkowie samochodowych załóg otrzymali pamiątkowe medale rajdowe z okazji 100-lecia Policji.

źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl