Polska Organizacja Turystyczna zaprasza właścicieli obiektów turystycznych, podmioty prowadzące działalność turystyczną na wsi, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej, a także lokalne grupy działania do wzięcia udziału w konkursie pn „Na wsi najlepiej-12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych miejsc oraz atrakcji turystki wiejskiej.

To już druga edycja konkursu, który ma na celu wyłonienie dwunastu najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce.

Polska Organizacja Turystyczna wybierze 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej – będą to laureaci II edycji konkursu „Na wsi najlepiej”. Szukamy ludzi umiejących wykorzystać magię polskiej wsi do budowy własnej oryginalnej oferty – począwszy od bazy noclegowej, przez warsztaty i zajęcia edukacyjne, gry terenowe, menu oparte na lokalnych produktach, aż po organizację cyklicznych wydarzeń nawiązujących do tradycji wsi-mówi prezes POT, Robert Andrzejczyk

Kategorie konkursowe:

– Wypoczynek u rolnika

– Wypoczynek na wsi

– Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi

– Tradycyjna kuchnia polskiej wsi

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 lipca. Następnie kapituła konkursu, wybierze po 3 laureatów w każdej kategorii. Zwycięzcy konkursu otrzymają statuetki, a wszyscy laureaci dyplomy z nadanym tytułem „dobrej praktyki” w roku 2019. Każdy z wyróżnionych zaprezentuje się w albumie, który zostanie wydany w nakładzie 10 tys. egzemplarzy. Wszystkie nagrodzone miejsca i atrakcje będą odwiedzane przez profesjonalnych fotografów i blogerów turystycznych.

Regulamin konkursu.

Zgłoszenia oraz więcej informacji znaleźć można na stronie konkursu.