Od marca byłym lądowiskiem w Białej Podlaskiej zarządza Ministerstwo Obrony Narodowej, które zadecydowało o przeznaczeniu go na potrzeby batalionu 18. Dywizji Zmechanizowanej. Zanim jednak na tym terenie pojawią się żołnierze, trzeba będzie go gruntownie zmodernizować.

Na lotnisku już trwa przebudowa obiektu sztabowego na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej, której koszt wyniesie 23 mln złotych. Inwestycja obejmuje budowę systemów alarmowych i pomieszczeń do przetwarzania informacji niejawnych oraz stworzenie parkingów i przyległych dróg. Prace mają zakończyć się do września 2021 roku.

Niebawem ruszą także cztery kolejne projekty obejmujące budowę stacji paliw, budynku magazynowego z częścią administracyjną oraz sieci wodno-kanalizacyjnej i ciepłowniczej. Ponadto ministerstwo ogłosiło przetargi na stworzenie koncepcji przebudowy portu lotniczego, budowy trzech budynków sztabowo-koszarowych oraz placu apelowego. Poszukiwani są również projektanci hali sportowej z kompletem boisk, ośrodka sprawności fizycznej oraz magazynów.

Docelowo na 600-hektarowym obszarze lądowiska będzie stacjonować 2 tys. żołnierzy. Według dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej obecność wojska w Białej Podlaskiej stanie się zauważalna w ciągu najbliższych 2 lat.