Mieszkańcy osiedla Wola w Białej Podlaskiej już wkrótce doczekają się gazociągu. Budowa sieci o łącznej długości 7 km ma zostać ukończona do 30 listopada 2021 roku.

Do tej pory mieszkańcy osiedla zawarli z Polską Spółką Gazownictwa 72 umowy. Podpisanych kontraktów może być jednak więcej, ponieważ inwestycja jest dopiero w fazie projektu i nadal można się do niej zgłaszać. Dla osób, które będą pobierać gaz w ilości nie większej niż 10m3/h (głównie domy jednorodzinne) i potrzebują przyłącza krótszego niż 15 m, opłata przyłączeniowa będzie wynosić 2030,60 zł. W przypadku dłuższego przyłącza za każdy dodatkowy metr doliczana jest kwota 72,56 zł netto plus VAT.

Prace będą prowadzone w czterech etapach. Dwa pierwsze mają zakończyć się do 30 maja 2021 roku. Finalizacja części trzeciej i czwartej jest natomiast zaplanowana na 30 listopada tego samego roku. Sieć gazowa obejmie ulice: Grzybową, Kościelną, Lubelską, Podleśną, Wyzwolenia, Sosnową, Wiśniową, Górną, Ludową, Okólną, Okrężną, Drzewieckiego, Czerwińskiego, Burzyńskiego, Witoszyńskiego, Milcarka i Konopnickiej.