Policjanci zabezpieczyli niemal 1800 sztuk produktów elektronicznych opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Przedstawiciel prawny pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował wartość zabezpieczonych towarów na kwotę niemal 370 tys. zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 28-letni mieszkaniec miasta.

Wczoraj (8 lipca) policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami  Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie weszli na teren jednej z bialskich firm. Policjanci mieli informecje, że mogą tam znajdować się produkty elektroniczne znanych marek oznaczone podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci ustalili, że urządzenia wprowadzane były do obrotu za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

-Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili tą informację.  W sumie do policyjnego depozytu trafiło niemal 1800 sztuk „podróbek”. Zabezpieczono m.in. pad-y przewodowe, pendrive, ładowarki bezprzewodowe czy lokówki i suszarki.  Wartość zabezpieczonych przedmiotów została oszacowana na kwotę niemal 370 tys. zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już 28-letni mieszkaniec miasta-wyjaśnia Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.

Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.