Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej- Ambasador Województwa Lubelskiego z 2014 roku- został gospodarzem siódmego spotkania z cyklu „Środa z Ambasadorem”.

Spotkania te organizowane są w formie otwartych konferencji prasowych, przybliżających mieszkańcom regionu wybitne postaci, instytucje i przedsiębiorstwa nagrodzone prestiżowym tytułem ,,Ambasador Województwa Lubelskiego”.

W dzisiejszej konferencji brał udział Dariusz Oleński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej oraz Dariusz Stefaniuk, wicemarszałek województwa lubelskiego. Przybliżyli oni obraz szpitala, jego funkcjonowanie, sukcesy i plany na najbliższy czas:

Szpital obejmuje opieką medyczną około 380 tysięcy mieszkańców północy regionu, w tym Białej Podlaskiej. Pacjenci mogą tu liczyć na specjalistyczne świadczenia 20. oddziałów, a dla nieuleczalnie chorych i wymagających opieki paliatywnej powstał innowacyjny Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital” – mówi Dariusz Stefaniuk podkreślając, że ośrodek został w całości sfinansowany z własnych funduszy wypracowanych przez szpital.

– Warto też wspomnieć, że Szpital Wojewódzki w Białej Podlaskiej wychodzi również poza granice województwa, kraju, a nawet Europy. Współpracuje on ze szpitalem na Białorusi, w Kazachstanie i Japonii.- dodaje wicemarszałek.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest jedynym, który
od lat notuje dodatki wynik finansowy i jego właścicielem jest samorząd województwa.

Także w tym roku, po sprawozdaniu z minionych siedmiu miesięcy, mogę powiedzieć, że jesteśmy na plusie i mamy zysk ponad 700 tysięcy złotych – przyznaje Dariusz Oleński.

Szpital zatrudnia 1400 ludzi, notuje dodatni wynik finansowy i inwestuje w rozwójdodaje wicemarszałek Stefaniuk, zwracając uwagę na kolejną dużą inwestycję, jaką jest pawilon bialskiej onkologii. Będzie to satelitarny ośrodek dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

W roku 2018 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zdobył tytuł Symbolu Nowoczesnych Usług Medycznych oraz został liderem 15. jubileuszowej edycji rankingu „Bezpieczny Szpital 2018”, organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Bialska placówka zajęła pierwsze miejsce w Polsce, powtarzając swój sukces z 2012 roku.