Policjanci z bialskiej Komendy uczestniczyli w Dniu Otwartym Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim. Na przygotowanym policyjnym stoisku czekał sprzęt wykorzystywany przez mundurowych. Był też czas by uzyskać informację o zasadach doboru do służby w Policji i poszczególnych etapach rekrutacji.

Funkcjonariusze chętnie przyjęli zaproszenie Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Na wszystkich, którzy w sobotę odwiedzili policyjne stoisko ustawione na Placu Partyzantów czekali bialscy i janowscy mundurowi. Zarówno przyszli uczniowie jak też Ci, którzy wybrali już profil policyjny mieli okazję z bliska obejrzeć policyjny sprzęt oraz posłuchać wiele o codziennej pracy policjantów poszczególnych wydziałów. Mieli też okazję usiąść za kierownicą radiowozu.

Dodatkowo na wszystkich zainteresowanych szczegółowymi zasadami doboru do służby czekała funkcjonariuszka Zespołu Kadr i Szkolenia bialskiej komendy. Opowiadała o poszczególnych etapach postępowanie kwalifikacyjnego oraz wymogach jakie należy spełnić by w przyszłości zostać policjantem. Poruszone zostały kwestie dotyczące kompletowania dokumentacji oraz przebieg poszczególnych etapów. Uczniowie mogli obejrzeć również filmy opowiadające o służbie w Policji. Podczas tego spotkania młodzi ludzie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o służbie.

tekst: KMP Biała Podlaska