45-latek z powiatu bialskiego złożył ofertę zakupu opału na jednym z portali ogłoszeniowych. Wybrał najlepszego jego zdaniem sprzedawcę i przelał zaliczkę na poczet zakupu 24 ton węgla. Niestety, po tym sprzedający zarwał kontakt nie wywiązując się z warunków umowy. Stracił 17 tysięcy złotych.

Do komisariatu w Terespolu zgłosił się 45-latek, który został oszukany przy zakupie opału. Z relacji mężczyzny wynikało, że na jednym z portali ogłoszeniowych złożył ofertę zakupu węgla. Otrzymał kilka ofert, z których wybrał najkorzystniejszą dla siebie. Szczegóły transakcji pokrzywdzony ustalał już telefonicznie. Sprzedawca zapewniał, że najkorzystniejszy będzie dla niego zakup całego transportu czyli 24 ton. Na poczet zakupu zgłaszający przelał niemal 17 tysięcy zaliczki. Otrzymał też wiadomość od sprzedającego, że gotówka dotarła, więc za kilka dni dotrze do niego zamówiony towar.

Niestety po tym sprzedający zerwał kontakt nie wywiązując się z warunków umowy. Kiedy pokrzywdzony zrozumiał, że został oszukany sprawę zgłosił na Policję. Teraz oszusta szukają mundurowi.