Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej odnotowała rekordowy sukces finansowy, zamykając ubiegły rok z zyskiem przekraczającym 2,1 miliona złotych. Ten wynik nie tylko stanowi oznakę stabilności instytucji, ale również otwiera drogę do ambitnych planów inwestycyjnych. Nadwyżkę finansową Dyrektor bialskiego pogotowia Igor Dzikiewicz planuje przeznaczyć na zakup nowoczesnych ambulansów, remont jednostek czy otwarcie nowych punktów wyjazdowych.

Zeszły rok przyniósł Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej znaczący sukces finansowy. Zysk przekraczający 2,1 miliona złotych, nie tylko stanowi rekord w historii stacji, ale również oznacza dynamiczny wzrost o 10% w porównaniu z poprzednim rokiem. To osiągnięcie wyróżnia się na tle poprzednich lat, zwłaszcza w kontraście do roku 2017, gdy zyski oscylowały w granicach 300 tysięcy złotych rocznie.

Należy zaznaczyć, że stacja pogotowia w Białej Podlaskiej utrzymuje wysoki poziom przychodów, dzięki prowadzeniu działalności pozastatutowej. Stacja prowadzi własny warsztat mechaniczny i lawety, świadcząc usługi holowania pojazdów. Skupiają się nie tylko na działalności statutowej, takiej jak reagowanie na wezwania dyspozytorów czy transport medyczny, ale także prowadzą dodatkową działalność generującą dodatkowe przychody.

Bardzo dobry wynik finansowy pozwoli bialskiemu pogotowiu na znaczące inwestycje, w tym na zakup nowoczesnych ambulansów, na które jednostka otrzymała w zeszłym roku dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia. Nowe ambulanse będą najwyższej klasy, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt dostępny obecnie na rynku medycznym. Część uzyskanej nadwyżki finansowej zostanie przeznaczona na premie dla pracowników, co stanowi wyraz uznania dla ich zaangażowania i ciężkiej pracy.

Jednym z sukcesów stacji jest organizacja bezpłatnych kursów pierwszej pomocy, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu. Dyrektor Dzikiewicz podkreśla, że dotychczas przeszkolili ponad 200 uczestników z Białej Podlaskiej i okolic, a ciągle zgłaszają się nowe osoby chętne do udziału w kursach. Dodatkowo, w ramach promocji zdrowia organizują akcję „Bądź w pogotowiu”, kierowaną do najmłodszych mieszkańców regionu, którzy mogą odwiedzić stację, zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy, usłyszeć od ratowników medycznych o ich pracy i zobaczyć ambulanse od środka.

Patrząc w przyszłość, stacja planuje szereg inwestycji, w tym modernizację budynków oraz otwarcie nowych punktów pogotowia. Dyrektor stacji planuje otworzyć dwa nowe punkty wyjazdowe – w Janowie Podlaskim i Sławatyczach.