“ŚWIATY WIDZIANE” to tytuł wystawy Andrzeja Grudnia, której wernisaż odbędzie się już w piątek 1 marca o godz. 18:00 w Bialskiej Galerii Fotografii przy ul. Krótkiej 1. Bialskie Centrum Kultury zaprasza do odkrycia “światów widzianych” z różnych perspektyw.

W twórczości Andrzeja Grudnia codzienne obrazy stają się pretekstem do refleksji nad teraźniejszością i przemijaniem czasu. Jego zdolność zatrzymywania chwil pozwala na odczuwanie różnych wymiarów jednocześnie.

Cytat Olgi Tokarczuk doskonale oddaje filozofię artysty: “Światy widziane z różnych punktów są różnymi światami. Więc mogę żyć w tylu światach, ile z nich jestem w stanie zobaczyć.”

Andrzej Grudzień – artysta fotograf, stypendysta Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego. Wykładowca, organizator licznych warsztatów z fotografii tradycyjnej i cyfrowej. Specjalizując się w fotografii analogowej oraz ciemni negatywowo-pozytywowej, Andrzej jest również ekspertem technicznym i kolekcjonerem sprzętu fotograficznego. Jego prace to transgresyjne poszukiwania w fotografii, łączące różne techniki i artystyczne manipulacje obrazu.

Wraz z Jolantą Rycerską prowadzi profesjonalną szkołę fotograficzną Studium Sztuki. Jego zaangażowanie w rozwój fotografii w Polsce widoczne było także podczas pełnienia funkcji dyrektora Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików