Uroczyste obchody jubileuszu setnej rocznicy powstania jednostki ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Łózkach odbyły się w miniony weekend. Podczas przyjęcia wręczono honorowe odznaczenia i medale.

Cała ceremonia rozpoczęła się od mszy św., która została odprawiona w łózeckiej kaplicy. Po zakończonej mszy nastąpił uroczysty przemarsz pododdziałów z kaplicy na główne miejsce obchodów – plac znajdujący się przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łózkach. Przejście uczestników ceremonii umiliła obecność orkiestry dętej OSP.

Na placu raport złożył dowódca uroczystości Marcin Kazimierczyk, a także zaprezentowane zostały sztandary pododdziałów OSP. Wręczono także odznaczenia związkowe – Złote Znaki Związków i Medali Honorowych im. B. Chomicza. Przekazane zostały również odznaczenia strażackie, przyznane przez Prezydium Zarządu Gminnego ZOSP RP w Drelowie, a wręczone przez m.in. prezesa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i starostę bialskiego-  Mariusza Filipiuka, prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP w Drelowie i wójta gminy Drelów Piotra Kazimierskiego oraz zastępcę dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim młodszego brygadiera Pawła Jakubowicza.

W trakcie uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę. Umieszczono na niej nazwiska założycieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Łózkach. Na koniec przygotowano poczęstunek dla uczestników wydarzenia.