W ubiegłym tygodniu odbyła się Gala, podczas której zostały wręczone nagrody Inspiracje 2018. W jednej z kategorii bialski szpital zajął pierwsze miejsce.

W czwartek (7 marca) obyła się uroczysta Gala w Katowicach, podczas której wręczono nagrody INSPIRACJE. Organizatorem konkursu INSPIRACJE jest firma IDEA Trade we współpracy z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Konkurs promuje osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy działające w ochronie zdrowia, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników szpitali.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny zajął pierwsze miejsce w kategorii „Środki i działania poprawiające jakość życia i zdrowia” z projektem Domowy Szpital. W ramach tego projektu m.in. powstał Dzienny Dom Opieki Medycznej, który znacznie poprawił dostęp do leczenia i rehabilitacji osób starszych. Dzięki dodatkowym działaniom zapewniono także osobom przebywającym w domach wizyty domowe lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych.