Mieszkańcy Terespola pokazali wielkie serca. W bardzo krótkim czasie pojemnik na plastikowe nakrętki został zapełniony, a zbiórka przekazana dla chorego Antosia. W związku z aktywnym udziałem rusza kolejne nakręcanie serc, tym razem dla Gabrysi z rzadką chorobą genetyczną.

Serce „na plastikowe nakrętki” ustawione obok Urzędu Miasta Terespol zostało napełnione. Mieszkańcy Terespola aktywnie zaangażowali się w akcję i chętnie oddają nakrętki, tym samym wspierając potrzebujących z miasta. Nakrętki z napełnionego serca, zostały przekazane Antosiowi – ma 12 lat, jest wesołym dzieckiem. Urodził się jako wcześniak z wagą 900g. Zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Antoś potrzebuje długotrwałej, systematycznej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.

Kolejna zbiórka przeznaczona będzie dla Gabrysi. Dziewczynka urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną – ze stwardnieniem guzowatym. Jest to choroba postępująca bez możliwości leczenia. Ma liczne guzy w obu półkulach mózgu, guz w oku i w nerce. Współistniejąca padaczka jest lekooporna. Miesięczna rehabilitacja to stałe zajęcia u logopedy, pedagoga, psychologa, terapia czaszkowo- krzyżowa i rehabilitacja ruchowa. Stale uczestniczy w zajęciach z integracji sensorycznej i wczesnym wspomaganiu rozwoju. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje wielu specjalistycznych sprzętów.

-Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za uczestnictwo w zbiórce nakrętek i tym samym pomoc dzieciom. Nie bądźmy obojętni na problemy innych i w prosty sposób pomagajmy potrzebującym. – pisze na Facebooku Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk