Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na DK-2 w miejscowości Kobylany. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło 20 października po godz. 10:00 na DK-2 w miejscowości Kobylany.

-Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, 52-letni mieszkaniec gm. Terespol doprowadził do zderzenia z motocyklem marki Kawasaki. Kierowca osobówki prawdopodobnie wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu krajówką motocykliście. W chwili zdarzenia 52-latek był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku zdarzenia 36-letni mieszkaniec gm. Terespol kierujący jednośladem, poniósł śmierć na miejscu zdarzenia-wyjaśnia Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej komendy.  

Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności wypadku i apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że motocyklista w momencie zderzenia z samochodem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu, nie ma on żadnych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, wyobraźnia, rozsądek oraz umiejętność przewidywania różnych sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.