10 września 2023r. grupa uczniów z Koła pszczelarskiego ZSCKR w Leśnej Podlaskiej wraz z nauczycielami uczestniczyła w Bialskopodlaskim Święcie Miodu.

Hasłem tegorocznej edycji były „Smaki Południowego Podlasia”, a wydarzenie zorganizował Związek Pszczelarzy ,,Podlasie” w Białej Podlaskiej wspólnie z Prezydentem Miasta Biała Podlaska i Wójtem Gminy Biała Podlaska.

Na uczestników czekało wiele atrakcji. Mogli spróbować różnych smaków miodów, poznać produkty pszczele, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o zapylaczach i ich życiu, a także posłuchać śpiewu zespołów ludowych, chórów i dźwięków orkiestry.

Na stoisku promocyjnym uczniowie z Koła pszczelarskiego zachęcali do konsumpcji polskich miodów, a także pysznych ciast, ciasteczek i wyśmienitego napoju chłodzącego na bazie miodu pszczelego, przygotowanych przez koleżanki z Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Młodzież, poprzez wspólne rozmowy, otwartość i życzliwą atmosferę, zachęcała młodszych kolegów do nauki w naszej szkole.