42-latek kierujący volkswagenem najechał na tył renaulta, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. W wyniku zdarzenia renault potrącił pieszą. Na szczęście jej obrażenia nie okazały się groźne, a zdarzenia zostało zakwalifikowane jako kolizja. Sprawca ukarany został mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj(20 kwietnia) po godzinie 9.00 na ulicy Łomaskiej w Białej Podlaskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen T4, 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej najechał na tył osobowego renaulta. W chwili zdarzenia kierująca clio 36-letnia mieszkanka gminy Sławatycze zatrzymała się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszej.

W wyniku uderzenia renault wjechał na przejście, gdzie potrącił przechodzącą nim 71-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Na szczęście jej obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Za popełnione wykroczenie 42-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a także 6 punktami karnymi.