Za usiłowanie zabójstwa odpowie zatrzymana przez bialskich policjantów 43-latka. Podczas wspólnej libacji alkoholowej doszło do sprzeczki kobiety z jej partnerem. W trakcie kłótni ugodziła go nożem. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na terenie Białej Podlaskiej. Po godzinie 19.00 dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o awanturze, podczas której prawdopodobnie doszło do ugodzenia nożem mężczyzny.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. Potwierdzili, że mieszkaniec miasta został zraniony nożem podczas kłótni z partnerką. Po tym kobieta wezwała na miejsce załogę karetki pogotowia. Pokrzywdzony trafił do pod opiekę lekarzy natomiast 43-latka została zatrzymana do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania była nietrzeźwa. Badanie wykazało ponad 1,5  promila alkoholu w jej organizmie.

Kobieta została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Wczoraj bialski sąd zastosował wobec 43-latki tymczasowy areszt. Zgodnie z obowiązującymi przepisami usiłowanie zabójstwa zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska