Bialscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem na konto bankowe mieszkańca miasta. 43-latka podejrzana jest o wypłatę gotówki z konta znajomego skradzioną wcześniej kartą. Wykorzystać do tego miała stan nietrzeźwości pokrzywdzonego, który w efekcie stracił niemal 3 000 zł.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że 43-letnia mieszkanka miasta podejrzewana jest o kradzież karty i szereg włamań na konto bankowe swojego znajomego. Do zdarzenia dojść miało pod koniec lutego br., a wartość strat wyniosła niemal 3 tys. zł.

W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym policjanci ustalili, że amatorka cudzego mienia wykorzystała fakt upojenia mężczyzny podczas wspólnego spożywania alkoholu. Gdy zorientował się, że znajoma wyszła bez pożegnania…sprawdził, że razem z nią “zniknęła” należącej do niego karta. Kiedy sprawdził stan konta okazało się, że gotówka została wypłacona w trakcie 8 wypłat bankomatowych.

43-latka została zatrzymana do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska