Ponad 1000 litrów spirytusu przekazał Naczelnik Urzędu Skarbowego w Białej Podlaskiej Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Białej Podlaskiej. To kolejna już partia spirytusu darowana bialskiemu szpitalowi w ostatnich miesiącach.  Alkohol przeznaczony jest na cele dezynfekcyjne.

Od kilku miesięcy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie wspiera bezpieczeństwo sanitarne kraju poprzez przekazywanie na cele dezynfekcyjne zatrzymanego w trakcie kontroli alkoholu. Alkohol trafia głównie do szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i innych jednostek medycznych – a więc wszędzie tam, gdzie ze względu na specyfikę działalności, potrzebne są duże ilości środków do dezynfekcji pomieszczeń czy pojazdów.

28 października 1060 litrów wysokoprocentowego alkoholu etylowego lubelska KAS przekazała do szpitala wojewódzkiego w Białej Podlaskiej. Oficjalne przekazanie odbyło się z udziałem pracowników szpitala i przedstawicieli komórki egzekucji Urzędu Skarbowego w Białej Podlaskiej.

To kolejna już partia alkoholu, która w ostatnich miesiącach trafiła do bialskiej placówki. W połowie czerwca br. szpital otrzymał 3 tys. litrów spirytusu.

W tym roku na walkę z pandemią lubelska Krajowa Administracja Skarbowa przekazała już w sumie 19 tys. litrów spirytusu ze swoich magazynów. Jako alkohol pochodzący z udaremnionych przestępstw w żadnym wypadku nie może być on sprzedany na cele konsumpcyjne. Istnieje natomiast możliwość nieodpłatnego przekazywania takiego spirytusu jako towaru mającego znaczenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie