Kryminalni terespolskiego komisariatu zatrzymali 59-latka podejrzanego o posiadanie narzędzi przeznaczonych do kłusownictwa. W miejscu jego zamieszkania ujawnili też bezprawnie pozyskane poroża. Mężczyźnie grozi kara do roku pozbawienia wolności.

W tym tygodniu policjanci terespolskiego komisariatu otrzymali informację, z której wynikało, że w kompleksie leśnym w miejscowości Neple przypadkowy świadek znalazł rozstawione wnyki. Zabrał je, uniemożliwiając tym samym skłusowanie zwierzyny. Terespolscy kryminalni zajęli się sprawą. Zabezpieczyli nielegalne znalezisko. Ustalili też personalia mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Okazało się, ze jest to 59-letni mieszkaniec gminy Terespol.

W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci ujawnili trofea myśliwskie oraz stalowe linki zakończone pętlą. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

59-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie za posiadanie narzędzi przeznaczonych do kłusownictwa jak też bezprawnie pozyskanego trofeum zwierzyny łownej. Za popełnione czyny grozi kara do roku pozbawienia wolności.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska