Ponad 61 tysięcy świec 28. edycji akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, w którą włączyła się Caritas Diecezji Siedleckiej, trafiło już do wszystkich parafii diecezji siedleckiej. Nabywając świecę, będzie można wspomóc dzieci i młodzież. Tegoroczne hasło to „Świeca, która tworzy polską Wigilię”. W tym roku Caritas Diecezjalna przygotowała również specjalną świecę okolicznościową z okazji 30-lecia istnienia.

Świece są rozprowadzane w okresie Adwentu – od 28 listopada do 24 grudnia w kościołach diecezji siedleckiej. Do wyboru są 4 rodzaje: mała (10zł), duża (15zł), w kształcie stożka (20zł) oraz okolicznościowa, przedstawiająca Świętą Rodzinę (30zł).

Uzyskany dochód ze świec zostanie przeznaczony na działania charytatywne w kościołach (2 zł z każdej świecy), w Caritas Polska na pomoc dzieciom i młodzieży w Kamerunie, Argentynie, Ukrainie, Białorusi, Litwie oraz Wenezueli (10 groszy z każdej świecy) i w Caritas Diecezji Siedleckiej. Największa część środków posłuży zatem na utrzymanie 3 świetlic dla dzieci (dwie w Siedlcach, jedna w Parczewie), prowadzenie (obsługę) programów stypendialnych “Skrzydła”, “Dwa Talenty”, “Otwarty Horyzont”, obsługę programu „subkonta”, realizację działań związanych z wolontariatem w Caritas.

Inną formą wsparcia akcji jest przelew bankowy – można wesprzeć dowolną kwotą konto Caritas Diecezji Siedleckiej: ING Bank Śląski S.A. PL 38 1050 1953 1000 0090 3049 6757 z dopiskiem „WDPD 2021”.