Komisariat w Terespolu rozbrzmiewał śmiechem małych gości. Jednostkę odwiedziły bowiem przedszkolaki z Kobylan. Maluchy miały okazję usiąść za kierownicą radiowozu oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez mundurowych. Największe emocje wzbudziła jednak wizyta w gabinecie Pana Komendanta.

Dzisiaj(22 maja) komisariat w Terespolu odwiedzili wychowankowie Przedszkola przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach. Podczas spotkania policjanci w przystępny dla maluchów sposób opowiedzieli im o pracy w poszczególnych wydziałach. Wyjaśnili czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba. Przedszkolaki mogły również obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez mundurowych. Każde z nich chciało usiąść za kierownicą radiowozu i przymierzyć inne „gadżety”.

Jedną z atrakcji była również wizyta w gabinecie Pana Komendanta mł. insp. Krzysztofa Gduli. Dzieci z przejęciem zasiadły w jego fotelu, by choć przez chwilę wcielić się w rolę dowodzącego komisariatem. Uwadze małych gości nie umknęła też kolekcja modeli aktualnych oraz historycznych już samochodów policyjnych.

W trakcie dzisiejszej wizyty nie zabrakło również pogadanki dotyczącej bezpieczeństwa, podczas której przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

 Na zakończenie tej wyjątkowej wizyty Pan Komendant wręczył maluchom opaski odblaskowe.

tekst: KMP Biała Podlaska