35-letni mężczyzna ukradł kartę młodszemu bratu podczas snu. Wykorzystał fakt, że znał pin do jego karty, bowiem wcześniej kilkukrotnie za jego zgodą wypłacał gotówkę. Po tym, jak wypłacił pieniądze z jego konta i zapłacił kartą pokrzywdzonego za zakupy, odłożył kartę na miejsce nim pokrzywdzony zdążył się zorientować.

Kryminalni z komisariatu w Terespolu realizując czynności służbowe ustalili, że 35-letni mieszkaniec gminy Zalesie podejrzewany jest o włamanie na konto bankowe swojego młodszego brata. Sprawca wypłacił gotówkę z konta pokrzywdzonego jak też płacił jego kartą za zakupy.

W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Z relacji mężczyzny wynikało, że do zdarzeń doszło na początku tego miesiąca, a wartość strat przekroczyła kwotę 2 tysięcy złotych. Sprawca wykorzystał sen właściciela i fakt, że znał pin do jego karty. Wcześniej  bowiem kilkukrotnie za jego zgodą wypłacał gotówkę. Po całym zdarzeniu „amator cudzego mienia”, odłożył kartę na miejsce nim pokrzywdzony zdążył się zorientować.

35-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.  O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.