Żywność z długim terminem przydatności będą zbierać w sklepach diecezji siedleckiej 17 i 18 marca wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach akcji „Tak, POMAGAM!”. Ma ona za zadanie zapewnić osobom ubogim i seniorom wsparcie żywnościowe przed Wielkanocą.

Zbiórka odbędzie się w wybranych sklepach oznaczonych plakatem akcji. Przy koszach dyżurować będą wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i dwóch Centrów Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej – w Siedlcach i w Białej Podlaskiej. Spotkamy ich zazwyczaj zaraz przy wejściu do sklepu. Dzięki identyfikatorom i rozdawanym ulotkom będą łatwo rozpoznawalni.

Kluczowe jest to, by podarować żywność z długim terminem ważności – będzie przydatna potrzebującym, kiedy m.in. zabraknie produktów świeżych. Podarować można ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąkę, makaron, suszone warzywa strączkowe takie jak fasola, soczewica, groch, konserwy mięsne i rybne, puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne, herbata, słodycze i bakalie.

Zebrane dary trafią do potrzebujących przed Wielkanocą, a część z nich zostanie przekazana w późniejszym terminie, jako pomoc doraźna.