Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej już za nami. Wolontariusze z całej Polski kwestowali w szczytnym celu. W tym roku wolontariusze z Terespola zebrali ponad 17 tysięcy złotych! Zebrane pieniądze Fundacja WOŚP przeznaczy na: laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

W niedzielę 31 stycznia odbył się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem ,,Finał z głową”. Pomimo pandemii koronawirusa, obostrzeń i zakazowi organizacji imprez kulturalnych, Terespol zebrał (do puszek i podczas aukcji online) łącznie 17 047,53 zł!!!Pieniądze w tym roku Fundacja WOŚP przeznaczy na: laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

Od samego rana wolontariusze zbierali na terenie miasta Terespol pieniądze do puszek. Mieszkańcy Terespola i okolic jak zawsze licznie okazywali wsparcie i ochoczo dzielili się swoimi pieniędzmi otrzymując w zamian orkiestrowe serduszko. Z puszek uzbierano 12 357,53 zł.

Dużą atrakcją była aukcja online gadżetów WOŚP oraz przedmiotów i usług (bony, talony, karnety) oferowanych przez lokalne firmy, organizacje społeczne i osoby prywatne (maskotki, przedmioty, rękodzieła). Po blisko 3 godzinnej licytacji prowadzonej na platformie MS Teams, sprzedaliśmy 35 fantów za kwotę 4690 zł. Było to dla nas ogromne zaskoczenie, że licytacja okazała się tak popularna.