Policjanci z Janowa Podlaskiego wyjaśniają okoliczności wybuchu butli z gazem, do którego doszło w domu jednorodzinnym w miejscowości Konstantynów. Poszkodowane zostały dwie osoby.    

Wczoraj (11 czerwca) przed południem dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Konstantynów.

Na miejsce udali się strażacy oraz policjanci, ustalili oni, że w trakcie wymiany butli z gazem propan butan przez 69-latka doszło do jej zapalenia. Mężczyzna zachował zimną krew i zdołał wynieść płonącą butlę z domu, gdzie doszło do jej wybuchu.

Siła eksplozji była tak duża, że wybite zostały szyby w oknach domu oraz pobliskiego budynku gospodarczego. Na szczęście 69-letni mieszkaniec Konstantynowa doznał jedynie powierzchownych poparzeń prawej kończyny. Podobnych obrażeń doznała jego przebywająca w domu 71-letnia małżonka. Pokrzywdzeni nie wymagali hospitalizacji.

Policjanci z Janowa Podlaskiego wyjaśniają okoliczności zdarzenia i jednocześnie apelują o ostrożność przy posługiwaniu się urządzeniami zasilanymi gazem propan – butan.