Kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej, Dariusz Litwiniuk, planuje wsparcie finansowe dla MKS Podlasie, aby zwiększyć liczbę kibiców na stadionie. Planuje również budowę nowej trybuny, mając na celu rozwój klubu i jego aspiracje awansu do drugiej ligi.

Wyłączone miejsca na trybunie: Kandydat zapowiada wsparcie finansowe dla MKS Podlasie

W trakcie trwających rozgrywek ligowych klubu sportowego MKS Podlasie, uwagę zwracają wyłączone miejsca na trybunie, co stało się tematem dyskusji w kontekście przyszłości klubu. Dariusz Litwiniuk, kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej, zaznacza, że spośród 1200 miejsc na trybunie, aż 200 jest wyłączonych z użytkowania z powodu ograniczeń ustawowych.

Ograniczenia te mają na celu zapobieganie przekształceniu wydarzenia sportowego w imprezę masową, co wymagałoby zwiększonego zabezpieczenia w zakresie ochrony, ratownictwa medycznego i straży pożarnej. Jednakże organizacja imprez masowych na stadionie staje się nieopłacalna dla klubu z powodu kosztów zabezpieczenia przewyższających wpływy z biletów.

W związku z tym, kandydat obiecuje wystąpić do Marszałka Województwa Lubelskiego o wsparcie finansowe dla MKS Podlasie, aby możliwe było zorganizowanie imprez masowych na stadionie. Litwiniuk zapewnia, że proponowana kwota nie będzie obciążeniem dla budżetu klubu, co pozwoli na zwiększenie liczby kibiców uczestniczących w wydarzeniach sportowych.

Planowane inwestycje w przyszłości: Budowa kolejnej trybuny dla kibiców

Ponadto, kandydat Litwiniuk wybiega w przyszłość, prezentując swoje plany na przyszłą kadencję. Jego celem jest budowa kolejnej trybuny dla kibiców, co może przyczynić się do dalszego rozwoju klubu MKS Podlasie.

Klub ten, jak zaznacza Litwiniuk, posiada ogromny potencjał zarówno piłkarski, jak i kibicowski. Istnieje realna szansa, że w przyszłym sezonie MKS Podlasie będzie walczyć o awans do drugiej ligi. Jednakże, aby osiągnąć ten cel, niezbędne są odpowiednie środki finansowe.

W kontekście planowanej budowy kolejnej trybuny oraz dążeń do awansu MKS Podlasie do drugiej ligi, istnieje potrzeba mobilizacji środków zarówno ze strony władz miejskich, jak i wsparcia społeczności lokalnej. Piłka nożna jest drogim sportem, dlatego też kluczowe jest zapewnienie odpowiednich środków finansowych dla klubu, aby mógł kontynuować swój rozwój i osiągać sukcesy na arenie sportowej.