W Pracowni Pieśni i Tańca w Sworach odbył się VI Konkurs Piosenki Dziecięcej „O Srebrny Klucz Wiolinowy”. Wzięło w nim udział 33 wykonawców z sześciu gmin i 14 miejscowości.

Uczestnicy prezentowali po jednej piosence w której motywem przewodnim była ulubiona bajka lub postać z bajek, a cały konkurs nosił podtytuł „W krainie baśni”. Jury pod przewodnictwem Marcina Kalickiego wyłoniło laureatów w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii „Sikorki” (I – III kl. szkoły podstawowej) pierwsze miejsce – Lena Czeczko ze Szkoły Podstawowej w Leśnej Podlaskiej, drugie miejsce – Michalina Dziem ze Szkoły Podstawowej w Rokitnie a trzecie miejsce – Nikola Siwek ze Szkoły Podstawowej w Komarnie.

W kategorii „Boćki” (IV – VI kl. szkoły podstawowej) najlepsza była Amelia Wojdat ze Szkoły Podstawowej w Rokitnie, drugie miejsce zajęła Wiktoria Szczepanowska ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym, a trzecie miejsce – Elżbieta Doroszuk z Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej.

W kategorii „Skowronki” (VII – VIII kl. szkoły podstawowej i III kl. gimnazjum) pierwsze miejsce – Oliwia Siwek ze Szkoły Podstawowej w Konstantynowie, drugie miejsce – Michalina Artecka z Gimnazjum Publicznego w Chotyłowie, a trzecie Zuzanna Chmielewska ze Szkoły Podstawowej w Misiach.

Nagrodę Specjalną za ogólny wyraz artystyczny przyznano Emilii Stafaniuk ze Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych.

Wszyscy laureaci otrzymali statuetki, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej. Instruktorom i opiekunom zostały wręczone specjalne dyplomy – podziękowania za wkład pracy w przygotowanie uczestników.

Konkurs odbył się 1 grudnia.