W ubiegłą sobotę odbyły się zawody szachowe Grand Prix Terespola. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach, open i do lat 14.

Po prawie dwuletniej przerwie, dnia 11 grudnia odbyło się Grand Prix Terespola w szachach. Podczas otwarcia turnieju uczczono minutą ciszy Marka Ferensa. W przyszłym roku planowane jest zorganizowanie turnieju szachowego Jego imienia. Mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych na turniej przybyło 18 zawodników, byli to gracze z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego i Terespola. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach, open i do lat 14.

Kategorię open i w cały turniej zwyciężył terespolanin i wielokrotny mistrz Terespola z lat wcześniejszych Witold Pytka, drugi był Bogdan Celiński z Białej Podlaskiej, trzeci Janusz Sałtrukiewicz.

W kategorii do lat 14 zwyciężył też terespolanin Krzysztof Gołębiowski, drugie miejsce zajął Andrzej Pietkiewicz z Międzyrzeca Podlaskiego, trzeci był Wojciech Niedziółko z Terespola.

Najmłodszym zawodnikiem był Jan Gołębiowski lat 6, a najstarszym Janusz Sałtrukiewicz lat 81.

Nagrodzeni otrzymali okazałe puchary, książki o Terespolu i magnesy przedstawiające Terespol. Wszyscy uczestnicy Grand Prix otrzymali pamiątkowe dyplomy. W przerwie rozgrywek gracze raczyli się słodkim poczęstunkiem, owocami ciepłą kawą i herbatą oraz napojami.

źródło: MOK Terespol