Policjanci z bialskiej grupy „Speed” zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy ukarani zostali wysokimi mandatami.

Policjanci z bialskiej grupy „Speed” każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach. Podczas wczorajszego patrolu mundurowi ujawnili dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Do obydwu zdarzeń doszło na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec.

Przed godziną 14.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Urządzenie wykazało, że przekroczył  dozwoloną prędkość o 74 km, pędząc 124 km/h. Za kierownicą osobówki siedział 52-letni obywatel Białorusi. Za popełnione wykroczenie mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 2500 złotych. Jego konto wzrosło też o 15 punktów karnych. Mężczyzna tłumaczył, że po prostu się zagapił i nie zauważył znaku informującego, że wjeżdża w obszar zabudowany.

Niecałe pół godziny później policjanci zatrzymali również 60-letniego obywatela Białorusi kierowcę Subaru. On również przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. W jego przypadku mandat wyniósł 1500 złotych i 13 punktów karnych. Ten kierowca z kolei spieszył się na przejście graniczne.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska