Zespół Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim oraz Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim zapraszają do udziału w XXIII Integracyjnym Turnieju Siłowym o Puchar Wójta Gminy Janów Podlaski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

W dniu 19 maja 2024 roku (niedziela) odbędą się zawody w dziedzinie sportów siłowych w Hali Sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim. Organizowane przez Zespół Placówek Oświatowych oraz Gminny Ośrodek Kultury, wydarzenie ma na celu popularyzację sportów siłowych oraz integrację środowisk poprzez rywalizację sportową.

Zawody rozpoczną się od ważenia zawodników o godzinie 9:00. Kategorie wagowe obejmują różnorodne przedziały, aby umożliwić udział zawodnikom o różnym poziomie zaawansowania. Po odprawie technicznej o 9:45 nastąpi oficjalne otwarcie zawodów o godzinie 10:00, po którym zawodnicy rozpoczną rywalizację, trwającą do godziny 12:15. Następnie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród o godzinie 12:40, po którym zawody zostaną zakończone o godzinie 13:00.

Organizatorzy podkreślają, że obowiązuje strój sportowy podczas startu w zawodach (bez specjalnych koszulek), a wynik punktowy zawodników będzie obliczany według formuły Wilks’a. Uczestnicy powinni być ubezpieczeni we własnym zakresie oraz posiadać dokument tożsamości.

Osoby zainteresowane udziałem lub uzyskaniem dodatkowych informacji mogą kontaktować się z Maciejem Kublikiem pod numerem telefonu 607-714-846.

źródło: GOK Janów Podlaski