Zarzuty w sprawie przywłaszczenia portfela wraz z gotówką i dokumentami usłyszeli dwaj Białorusini, 41-latka i jej 47-letni brat. Oskarżeni za znalezione pieniądze kupili… nawigację. Zostali zatrzymani, gdy oczekiwali na możliwość przekroczenia granicy

W minioną środę do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Z jego relacji wynikało, że nieznany sprawca przywłaszczył zagubiony przez niego portfel z gotówką. Wewnątrz znajdowało się ponad 2,5 tys. zł oraz dokumenty.

Mężczyzna oświadczył, że nie zauważył kiedy siedząc w samochodzie, portfel wysunął się z jego kieszeni. Gdy po kilku minutach zorientował się co się stało i wrócił na miejsce, portfela niestety już tam nie było. Ustalił, że z kradzieżą jego mienia mogą mieć związek osoby robiące zakupy w pobliskim sklepie. Sprawę zgłosił na Policję.

Funkcjonariusze szybko potwierdzili personalia osób, które mogą mieć udział w tym zdarzeniu. Okazało się, że są to dwaj obywatele Białorusi, 41-latka i jej 47-letni brat. Policjanci ustalili też, że oboje przebywają nadal na terenie naszego kraju, jednak w każdej chwili mogą przekroczyć granicę.

Oboje zostali zatrzymani, gdy oczekiwali na możliwość przekroczenia granicy. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli portfel należący do pokrzywdzonego wraz z dokumentami. Nie było w nim jednak gotówki, gdyż zakupili za nią… nawigację.

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani do wyjaśnienia oraz usłyszeli zarzuty. Policjanci zabezpieczyli zakupioną nawigację oraz posiadaną gotówkę na poczet przyszłych kar i grzywien. O dalszym losie dwójki zadecyduje sąd. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska