MBP zachęca dzieci wraz z rodzicami do zakładania kart bibliotecznych i wypożyczania książek. Każdy maluch w wieku przedszkolnym otrzyma Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Miejska Biblioteka Publiczna bierze udział już w trzeciej edycji pro czytelniczej akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”. MBP zaprasza do Biblioteki Barwnej, Filii nr 1, Filii nr 3 oraz Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, urodzone w latach 2014 – 2017, otrzyma w prezencie bezpłatną i wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start! Zestaw zawiera: „Pierwsze czytanki dla…” dostosowane pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka spełniające najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowany praktyczny poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni im o korzyściach wynikających z codziennego czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki Człowiek” potrwa do sierpnia 2021 r.

Więcej informacji pod numerem tel.: 83 341 64 53 lub na stronie www.wielki-czlowiek.pl

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.