W ubiegłym tygodniu w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła się charytatywna impreza sportowa. Akcja miała na celu zebranie funduszy na leczenie chłopca, który ma chorobę nowotworową.

W minioną sobotę (9 marca) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła się charytatywna impreza sportowa „Gramy dla Kamila”. Jej inicjatorem był Klub Biegacza Biała Biega. Zebrano ponad 7200 zł.

Akcja miała na celu zebranie funduszy na leczenie chorego na chorobę nowotworową Kamila Janika, syna Małgosi i Marka – członków Klubu Biała Biega.

Mecz drużyn: Kamila i Klubu Biegacza Biała Biega po zażartej sportowej walce zawodników obojga płci zakończył się wynikiem 9:9 oraz remisem w rzutach karnych.

Drugą konkurencją był bieg na 101 metrów w płetwach. Wygrał go Maciej Adamczyk z wynikiem 10,72 sek.

Ale nie tylko sportowe zmagania przygotowali organizatorzy. Zuzia Janik, siostra Kamila, zaśpiewała przy akompaniamencie gitarzysty Kacpra Trocewicza. Zachwyciły też pokazy taneczne dzieci i młodzieży z grupy Kontra trenowanej przez Dorotę Kowalczyk. Rodzina i przyjaciele Kamila przygotowali słodkości dla widowni.