Gmina Sławatycze informuje o rozpoczęciu IV naboru zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych. Działania podejmowane będą w ramach realizacji projektu „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Jego realizacja obejmuje działania dotyczące demontażu, odbioru, transportu, a także unieszkodliwienie odpadów azbestowych.

Osoby zgłaszające się do projektu, które samodzielnie zdemontowały azbest z dachu, muszą jedynie podpisać oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu z demontażu na odbiór odpadu z ziemi, które przekazywane będzie właścicielowi do podpisania przez wykonawcę, usuwającego azbest z posesji. Nie ma potrzeby, aby właściciel domu po raz kolejny składał zgłoszenie lokalizacji na sam odbiór odpadów azbestowych z ziemi.

Zapisy rozpoczną się  25 maja i będą trwać do 3 lipca. Osoby zakwalifikowane w IV naborze uzyskają wsparcie w latach 2020-2021, po zrealizowaniu zgłoszeń z poprzednich lat.

Wszelkie informacje związane z zapisami i realizacją projektu można znaleźć na stronie internetowej. W zakładce „Aktualności” pojawią się również niezbędne dokumenty do pobrania.